Опорний заклад Кам’янський ліцей
Навчальний заклад працює з 1930 року. 1 вересня 1988 року введено в дію нове приміщення установи.
Опорний заклад Кам’янський ліцей є установою, яка відповідно до чинного законодавства здійснює методичне забезпечення системи загальної середньої освіти, в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про інноваційну діяльність», урядовими рішеннями в галузі освіти, рекомендаціями Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, рішеннями колегії управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, науково-методичної ради районного методичного кабінету та відповідно до Положення про районний методичний кабінет.
На даний час школа є :
Ø опорним (базовим) загальноосвітнім закладом з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області;
Ø з 2008 року Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів має статус “Громадсько-активної школи»;
Ø районним комплексним опорним навчальним закладом з питань управлінської діяльності та внутрішньошкільної методичної роботи.
З 2012 по 2016 роки у закладі було реалізовано наступні проекти:
2010-2014 рр. – «Імідж школи»;
2014-2016 рр. – «Школа сталого розвитку»;
2015 р.- участь у акції «Єдина Україна» від Всеукраїнського банку Приватбанк.
Наші досягнення:
• 2007 рік – ІІ місце у районному конкурсі «Загальноосвітній навчальний заклад року»
• 2008 рік – І місце у районному конкурсі «Загальноосвітній навчальний заклад року»
• 2008 рік - ІІ місце у обласному конкурсі «Загальноосвітній навчальний заклад року»
• 2009 рік – І місце у районному конкурсі «Загальноосвітній навчальний заклад року»
• 2010 рік – І місце у районному конкурсі «Загальноосвітній навчальний заклад року»
• 2011 рік – І місце у районному конкурсі «Загальноосвітній навчальний заклад року»
• 2012 рік – І місце у районному конкурсі «Загальноосвітній навчальний заклад року»
• 2013 рік – І місце у районному конкурсі «Загальноосвітній навчальний заклад року».
З 1 вересня 2016 року педагогічний колектив закладу розпочав роботу над реалізацією підготовчого етапу проблемної теми «Реалізація діяльнісного підходу до навчання та виховання з метою формування життєвих компетентностей особистості в умовах інтеграції до європейського освітнього простору».
На даний час в школі навчається 217 учнів. З них: 1-4 класи – 93 учнів; 5-9 класи – 107 учнів; 10-11 класи – 18 учнів. 43 вихованці закладу доїжджають з навколишніх сіл: Яблунне, Кургани, Антонівка.
В закладі працює 33 педагогічні працівники. З них: спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії – 16; спеціаліст І кваліфікаційної категорії – 1; спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії – 7; спеціаліст – 9.
З 2012 по 2016 роки школу закінчило 92 учні 11 класу. За високі досягнення у навчанні нагороджено Золотою медаллю дві учениці. Про ефективність та результативність впроваджуваних навчальних технологій, творчий підхід до реалізації завдань навчальних програм свідчать також підсумки участі учнів школи в II етапі Всеукраїнських предметних олімпіад.
Команда у складі 38 школярів п’ять років поспіль виборює 20-27 призових місць у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з предметів серед закладів району. За останні п’ять років – 98 призерів. Зросла кількість призерів у ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, математики, правознавства, географії.
У 2015 навчальному році учні школи вибороли І місце в обласному конкурсі-фестивалі «Українська паляниця» (відповідальні: заступник директора з навчально-виховної роботи Фабіанський Д.М., педагог-організатор Челик С.А.).
На базі Кам'янської ЗОШ І-ІІІ ступенів організовано апробацію електронних програмних засобів для 8 класу з фізики. За результатами апробації вказаних електронних програмних засобів підготовлено експертний висновок.
У травні 2015 року проведено огляд-конкурс методичних кабінетів загальноосвітніх навчальних закладів району. У ході огляду-конкурсу заступниками директора з навчально-виховної роботи дана оцінка внутрішньошкільної методичної роботи; на основі діагностування педагогів та визначення рівня теоретичної методичної підготовки до інноваційної роботи розроблено моделі професійної компетентності вчителів і вивчено результати та зміст методичної роботи в школі. І як результат роботи - Кам'янський методичний кабінет (завідувач – заступник директора з навчально-виховної роботи Козлюк О.І.) посів І місце
Протягом 2015-2016 навчального року заклад брав участь у проекті «Розвиток громади в Україні шляхом упровадження програми «Школа як осередок розвитку громади»» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» з власним проектом «Школа сталого розвитку», в результаті чого отримав грант на загальну суму 61 275 грн., а саме: гімнастичні стінки (8 шт.), брусся паралельні (1 шт.), 2 столи для настільного тенісу, 1 канат, 7 гімнастичних матів, м’ячі для ігрових видів спорту (34 шт.); сітка волейбольна (1 шт.), сітка баскетбольна (1 шт.), 2 гімнастичні мостики, 1 комплект форми баскетбольної, 6 кріплень для лиж, 1 гімнастична перекладина, шашки (10 шт.), шахи (10 шт.).
Даний спортивний інвентар використовується для проведення спортивно - оздоровчої роботи за участю учнів школи, студентської молоді, педагогічного та обслуговуючого персоналу закладу, місцевої громади.
На базі школи, згідно плану, були проведені: майстер - клас заступника директора з навчально-виховної роботи Козлюк О.І., районні семінари - практикуми вчителів хімії, англійської мови, педагогів- організаторів, історії, математики, молодих вчителів з української мови, зарубіжної літератури, інформатики, фізичної культури, вихователів ГПД, методичні об’єднання вчителів природничо-математичного, суспільно-гуманітарного циклу, класних керівників та вчителів початкових класів, обласний семінар громадсько-активних шкіл та завідувачів методичних кабінетів загальноосвітніх навчальних закладів.
З метою обміну досвідом роботи з упровадження інформаційно-комунікаційних технологій, передового педагогічного досвіду ГАШ, навчальний заклад був учасником:
· Всеукраїнських науково-практичних конференцій:
- громадсько-активних шкіл з теми «Громадсько-активна школа як ресурсний центр розвитку громади» (квітень 2010 р. м.Київ);
- «Випереджувальний характер післядипломної педагогічної освіти щодо розвитку суспільства економіки знань» з теми «Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій як ресурсна основа розвитку професійної майстерності педагогічних працівників» (квітень 2012 р. м.Рівне)»;
· XVI Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні - 2013» у номінації «Інформаційно-комунікаційні технології в позашкільній освіті, загальноосвітніх закладах та професійно-технічній освіті»;
· Всеукраїнських проектів «Школи-новатори» та «Відкритий світ».
Педагоги школи були учасниками у міжрегіональних семінарах працівників установ освіти керівників ЗНЗ Вінницької, Івано-Франківської і Рівненської областей із теми «Створення сприятливих педагогічних умов для розвитку особистості дитини» (міста Хмільник, Вінниця, Могилів-Подільський), міжрегіональному семінарі працівників установ освіти керівників ЗНЗ Рівненської і Вінницької областей із теми «Упровадження перспективних освітніх технологій у систему управління навчальними закладами регіону», педагогічних мостах з працівниками освіти Полтавської, Кіровоградської областей, Сарненського, Зарічненського, Костопільського, Рівненського районів Рівненської області, методистів відповідальних за викладання різних предметів, керівників районних та шкільних методичних об’єднань, молодих учителів, творчо працюючих педагогів, керівників шкіл, класних керівників. Проведено обмін досвідом роботи директора школи з освітянами Республік Польща та Німеччина.